A w Krakowie...

A w Krakowie...

Norweska niedziela w Międzynarodowym Centrum Kultury już 5 marca. Oznacza to warsztaty projektowania dla dorosłych i młodzieży ("Tuż, tuż nieopodal"), zajęcia z wyplatania dla dzieci (Minispotkania ze sztuką), a przede wszystkim zwiedzanie wystawy "Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design" z przewodnikiem, kuratorką, a nawet w języku angielskim. Wstęp dla odwiedzających jest wolny, dlatego wszystkich chętnych zaprasza się na Rynek Główny 25 w godz. 10.00-18.00.

Bieżąca wystawa trwa od 17.12.2016 aż do 26.03.2017, w każdy wtorek i środę w godz. 10.00-11.00 zapłacimy za bilet symboliczną złotówkę, a w każdą niedzielę po galerii oprowadzi nas przewodnik (godz.12.00 język polski; godz.16.00 język angielski). Jak podaje MCK: "Wystawa zaprezentuje współczesne wzornictwo w Polsce i w Norwegii, które stało się jedną z bardziej popularnych dziedzin kultury, odgrywając niebagatelną rolę w zagranicznej promocji obu krajów. Jednym z wiodących trendów zarówno w polskim jak i norweskim designie jest projektowanie wykorzystujące rodzimą tradycję warsztatową i materiałową jak również idee zrównoważonego rozwoju. Ekspozycja będzie próbą ukazania wzajemnych polsko-norweskich korelacji i punktów stycznych w designie ostatnich 15 lat. Wystawa zaprezentuje blisko 100 prac kilkudziesięciu młodych polskich i norweskich designerów, prace zarówno już nagradzane i uznane w świecie jak i te najnowsze. "

Warto zatem wybrać się do Krakowa, gdyż następnym miejscem, w którym będzie można obejrzeć wystawę będzie: Nordenfjeldske Kunstindustrie Museum w norweskim Trondheim. Zapraszamy!


Źródło: http://mck.krakow.pl/wystawy

Zdjęcia: Klaudyna Schubert. Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design: http://mck.krakow.pl/wystawy