Abstract: The Art of Design

Abstract: The Art of Design

Początkiem lutego, a dokładnie 10 dnia zimowego miesiąca będzie można obejrzeć nowy serial dokumentalny nakręcony z myślą o fanach designu. To prawdopodobnie pierwsze tego typu przedsięwzięcie opowiadające o niezwykłej pasji do zdobnictwa, wzornictwa, czy projektowania. „Abstrakt: sztuka designu” to historie ludzi „szukających chwil, w których istota rzeczy zdaje się być na wyciągnięcie ręki, bo to właśnie dobry design”, jak dowiadujemy się z oficjalnego zwiastuna.

 

Serwis Netflix, który wyemituje serial zapowiada póki co 8 odcinków. Producentem wykonawczym jest Morgan Neville (amerykański reżyser i producent filmowy, znany głównie z „O krok od sławy”, czy „Najlepsi wrogowie”). Sam serial pokazuje wpływ pracy twórczej na otoczenie, znajdziemy w nim wiele ciekawych opowieści. Abstrakt sportretuje sylwetki projektantów różnych dziedzin, a będą to: Paula Scher – projektantka grafiki, Christoph Niemann – ilustrator, Platon Antonion – fotograf, Tinker Hatfield – projektant butów Nike, Bjarke Ingels – architekt, Ilse Crawford - projektantka wnętrz oraz Es Devlin – scenografka.

 

 

Serial da swoim fanom z pewnością dużą dawkę odpowiedzi na wiele zaskakujących pytań, które tlą się w pełnych inspiracji umysłach. Znajdziemy w nim wirtuozerię i talent, znajomość fachu i swobodę, treść, przekaz i piękno. Przed nami pierwszy sezon. A więc wszystko przed nami!

 

źródło: www.netflix.com

 

oficjalny zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=Y3ZOBMRFye8