Arka koniecznie pierwsza!

Arka koniecznie pierwsza!

Słowo Arka zyskało w ostatnim czasie niezwykłą popularność nie tylko jeśli chodzi o Śląsk Cieszyński, ale i cały świat. Brytyjski magazyn Wallpaper przyznał bowiem projektowi Roberta Koniecznego 1 Nagrodę w prestiżowym konkursie Design Award 2017 na najlepszy prywatny dom świata. Mieści się on w niewielkiej miejscowości Brenna na południu Polski, a górzyste otoczenie tylko dodaje niesamowitego uroku. „Best new private house” to jedna z 11 kategorii podlegających ocenie jury, w finale znalazły się tylko 4 projekty, a wśród nich ten jeden – bezkonkurencyjny.

Dom zarówno w scenerii zimowej, jak i letniej zachwyca, mimo iż materiały z jakich został wykonany, a więc beton i szkło mogą kojarzyć się raczej z surowym wyglądem. Od okolicznych domów Arkę odróżnia przede wszystkim kształt – podobny do łodzi, zaprojektowany przez katowicką pracownię KWK PROMES w taki sposób, by cała konstrukcja była widoczna z daleka,a woda spływająca ze wzgórza mogła pod nią przepływać. Budynek styka się z ziemią tylko jednym narożnikiem, a swoim wyglądem bryła przypomina łódź, stajnię, most... to wszystko, co tylko składa się na tę nietypową Arkę.

Projektantowi oraz współtwórcom konstrukcji serdecznie gratulujemy tak prestiżowej nagrody. Życzymy dalszych sukcesów, nowatorskich pomysłów i czekamy na nowe wyróżnienia w równie cenionych konkursach.

Źródła:
http://www.kwkpromes.pl/
http://www.wallpaper.com/