Od kakao po Beethovena.

Od kakao po Beethovena.

11.01.2017 w Hamburgu zostanie oficjalnie otwarta Filharmonia nad Łabą (Elbphilharmonie). Przed laty mieścił się tam magazyn kakao, tytoniu oraz herbaty, a dzięki szwajcarskim architektom (Jacques Herzog, Pierre de Meuron, Ascan Mergenthaler) już za niedługo rozbrzmi w tym miejscu muzyka najznamienitszych. Projekt najlepiej wyrazić w liczbach: fasada z 1000 zakrzywionych szklanych elementów, główna sala mieszcząca 2100 gości (gdzie widz jest oddalony od dyrygenta w odległości nie dalszej niż 30 metrów), 26 kondygnacji, a przy tym obiekt jest jednym z najwyższych w całym mieście, mierzącym aż 110 metrów wysokości.

 

Nie sposób przejść obojętnie obok tak wzniosłej architektury, nie sposób pominąć artykułu, który znajdziemy przeszukując strony internetowe. Sama filharmonia to jednak nie wszystko – znajdziemy tam też restauracje, apartamenty, punkty informacyjne, ale także tzw. Plazę – taras widokowy. I warto pokonać lęk wysokości tym wszystkim, którzy na niego cierpią, bowiem z 37 metrów wysokości widok na miasto i port jest spektakularny.

 

Budynek z pewnością porusza zmysły. Kolory, światła, a przede wszystkim rozwiązania architektoniczne tworzą niepowtarzalną atmosferę nowo powstałego miejsca o równie niepowtarzalnym charakterze. Filharmonia w Hamburgu jest zatem punktem obowiązkowym na mapie ponadczasowych inspiracji. Warto tam zajrzeć szczególnie naszym klientom, gdyż głównie oni cenią sobie nowoczesny design oraz wyjątkowy styl.

 

źródło: www.elbphilharmonie.de

zdjęcia: Maxim Schulz; Jörg Modrow, Thies Rätzke, Iwan Baan