filozofia

 

Góry to przestrzeń zdobywania mocy, która spełnia się w dolinach. Przestrzeń dla szacunku i pokory. Przestrzeń dla zachwytu. Żyjemy i tworzymy w górach, zaś góry żyją i tworzą nas, decydując o tym, kim jesteśmy i co tworzymy. Naszym domem są Beskidy, stąd więź, która rzeźbi charakter i porządkuje wartości, nakazując respekt i szczerość w działaniu wobec otoczenia. Więź, która kształtuje w nas fundamentalną świadomość właściwego obchodzenia się z surowcem. Więź silna i ciepła jak drewno, z którego powstają nasze produkty. Więź wyrażona w szacunku dla autentycznego piękna, bezpośrednio i bez przekłamań, bez nadmiaru zaciemniającego to, co ważne. Ponad czas. Nasz design jest uchwyceniem w formie jedynie tego, co najistotniejsze. Tego, co w nas ciszą i lasem, siłą i przestrzenią.

 

Meritum naszych działań stanowi odpowiedzialność w obchodzeniu się z materią, która nas tworzy – z naturą. Design bowiem rodzi się z połączenia idei i materii, jest spójnią niematerialnego bytu utrwalonego w formie bryły. Materią pierwszą jest dla nas dumny i szlachetny surowiec kreślony dłonią natury – drewno. Tak powstają odporne na czas i przejściowe mody proste, minimalistyczne formy, zaś każda ma swoisty charakter i własną duszę, w której spełnia się moc i cisza gór.  

 

Góry to nasze status quo, źródło inspiracji i wartości. Szacunek do własnej tożsamości i do materii jako tworzywa kieruje nas ku własnej regionalnej kilkusetletniej góralskiej tradycji rzemiosła stolarskiego, zaś połączenie doświadczenia z fascynacją naturalnym drewnem i jego historią zapisaną w unikatowym rysunku słoi podkreśloną impregnacją naturalnymi woskami i olejami, a także dbałość o szczegóły przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy techniki obróbki drewna pozwala nam tworzyć meble o niepowtarzalnym wzornictwie i najwyższej jakości, przynależnej tworom powstałym z gór.