filozofia

 

Góry to przestrzeń zdobywania mocy, która spełnia się w dolinach. Przestrzeń dla szacunku i pokory. Przestrzeń dla zachwytu. Żyjemy i tworzymy w górach, zaś góry żyją i tworzą nas, decydując o tym, kim jesteśmy i co tworzymy. Naszym domem są Beskidy, stąd więź, która rzeźbi charakter i porządkuje wartości, nakazując respekt i szczerość w działaniu wobec otoczenia. Więź, która kształtuje w nas fundamentalną świadomość właściwego obchodzenia się z surowcem. Więź silna i ciepła jak drewno, z którego powstają nasze produkty. Więź wyrażona w szacunku dla autentycznego piękna, bezpośrednio i bez przekłamań, bez nadmiaru zaciemniającego to, co ważne. Ponad czas. Nasz design jest uchwyceniem w formie jedynie tego, co najistotniejsze. Tego, co w nas ciszą i lasem, siłą i przestrzenią.

 

Meritum naszych działań stanowi odpowiedzialność w obchodzeniu się z materią, która nas tworzy – z naturą. Design bowiem rodzi się z połączenia idei i materii, jest spójnią niematerialnego bytu utrwalonego w formie bryły. Materią pierwszą jest dla nas dumny i szlachetny surowiec kreślony dłonią natury – drewno. Tak powstają odporne na czas i przejściowe mody proste, minimalistyczne formy, zaś każda ma swoisty charakter i własną duszę, w której spełnia się moc i cisza gór.  

 

Góry to nasze status quo, źródło inspiracji i wartości. Szacunek do własnej tożsamości i do materii jako tworzywa kieruje nas ku własnej regionalnej kilkusetletniej góralskiej tradycji rzemiosła stolarskiego, zaś połączenie doświadczenia z fascynacją naturalnym drewnem i jego historią zapisaną w unikatowym rysunku słoi podkreśloną impregnacją naturalnymi woskami i olejami, a także dbałość o szczegóły przy wykorzystaniu najnowszych zdobyczy techniki obróbki drewna pozwala nam tworzyć meble o niepowtarzalnym wzornictwie i najwyższej jakości, przynależnej tworom powstałym z gór.

 

 

ekologia

Fascynacja litym drewnem rodzi się sama – z przesunięcia palcami po wilgotnej fakturze młodych gałęzi, z odurzającego zapachu miękiszu rozdętego życiodajnym sokiem. Z kontemplacji obezwładniającej delikatności dotyku, w bezwarunkowym poddaniu się twardości. Z ekspresji pierwotnej siły i czułości ciepła. Organiczny surowiec o zmysłowym i silnym charakterze pociąga, rozbudza i niezmiennie intryguje. 

Tak powstaje jednia z naturą wyrażona w bryle każdego pojedynczego mebla, który głaszcze nasze zmysły. Każdy jest spełnieniem, synonimem harmonii i pasji, którą dopełnia tkliwa troska o ekologię. Pierwsze przetarcie pnia na traku to moment nabrzmiały emocją. Emanujące stałością i nieporuszeniem żywe drzewo przechodzi metamorfozę w nowy byt, udzielając nam wglądu w przeszłość obrazem usłojenia. 

Organiczny surowiec, jakim jest lite drewno, postrzegamy niczym dar i najszlachetniejszy budulec, toteż w dbałości o zachowanie równowagi leśnego ekosystemu tworzymy wyłącznie w drewnie pochodzenia europejskiego z kontrolowanych wycinek. Drewno dające schronienie i ciepło nie bez kozery stanowi przedmiot szczególnej uwagi dla mieszkańców gór, odgrywając niepoślednią rolę w tradycyjnym góralskim rzemiośle. Jako pierwsze w dziejach ludzkości obrabiane przez człowieka tworzywo wciąż pozostaje surowcem, którego właściwościom nie dorówna żadna imitacja.

 

 

dewiza

Praca z litym drewnem wymaga pokory, umiejętności i szczególnego podejścia do jakości. Drzewo przeznaczone na tarcicę meblarską rośnie 30–50 lat. Szanujemy ten długotrwały proces, stąd działanie z rozmysłem i wysoki poziom wykształcenia fachowego naszych rzemieślników. Surowe standardy jakości to imperatyw, gdy ideą jest ponadczasowość natury, funkcjonalność i piękno mebli stworzonych z drewna starannie dobranego z myślą o przeznaczeniu.

Porozumienie bez słów – to standard, do którego dążymy w kontaktach wewnętrznych, a także we współpracy z naszymi partnerami. Świadomość wspólnych poglądów otwiera przestrzeń wymiany myśli w bezpiecznym poczuciu harmonii pozwalającej oddać się naszym głównym celom bez zbędnej utraty energii. Obdarowani szacunkiem przez naturę, szanujemy siebie nawzajem. Niezależnie od pozycji, bez względu na relacje zawodowe – pielęgnując wzajemny szacunek do siebie, wspieramy to, co w nas i poza galaktykami naszych osobowości jest na ziemi najpiękniejsze. Obsługa klienta i serwis opierają się zatem na szczerej przyjemności obcowania z ludźmi oraz kreatywności.

Odpowiadamy za rzeczywistość, którą kształtujemy. Bliskość zakładów, dostępność naturalnego surowca oraz krótkie linie produkcyjne umożliwiają nam elastyczność w działaniu i skupienie się na meritum – jakości, poziomie obsługi oraz pochylenie się nad indywidualnymi potrzebami klientów. 

Moc i harmonia pochodzą z gór, tak jak wzajemny szacunek i bliskość z naturą – to nasz potencjał i wspólna korzyść.dziękujemy

zespół mazzivo.